Dobeles Dzirnavnieka futbola turnīrs U-10 (2008 g.dz.)

Pārskats par turnīru.

FK Ādaži U-10 komandas izlase (kopā FK Carnikava) šā gada 14.javārī piedalījās turnīrā Dobelē „Dobeles Dzirnavnieka kauss”. Turnīrā kopumā startēja 7 komandas (RFK (Rīga), FK Valmiera, Dinamo Rīga, FK Farion, FK Dobele, FK Ādaži un Jaunpils).

Pirmajā turnīra spēlē varēja redzēt to, ka tā ir atklāšanas spēle. Abas komandas daudzās epizodēs izvēlējās ne tos labākos spēles taktiskos risinājumus. Spēlētāji bija uztraukušies un pieļāva daudz kļūdu. Spēle ritēja vienlīdzīgi, bet spēles pēdējā minūtē, pēc neveiksmīgas darbības aizsardzībā, diemžēl bumba atrada ceļu mūsu vērtos. Zaudējums 0-1 RFK(Rīga).

Otro spēli pret FK Valmiera iesākām atraktīvi, jo pamainījām spēlētāju izvietojumu, un tas diezgan ātri deva vēlamo rezultātu, kad Tomass Henilāns veica labu izgājienu un ar skaistu sitienu guva vārtus. Turpmākajā spēles gaitā Ādažnieki arī dominēja un kādā no epizodēm Aleksandrs Mališevs dubultoja pārsvaru. Uzvara 2-0.

Trešajā spēlē pārspējām mājiniekus Dobeles komandu ar 3-0.Parādījām kvalitatīvu spēli un izmantojām visas savas iespējas.

Nākamajā spēlē, spēles lielākā daļa noritēja laukuma vidusdaļā. Neviena komanda negribēja piekāpties. Labai spēlētāju disciplīnai aizsardzībā, kā arī pateicoties teicamai vārtsarga Gustava Raudzepa spēlei, kuram šis bija pirmais turnīrs, tika fiksēts bezvārtu rezultāts 0-0 pret FK Farion (Rīga).

Nākamais pretinieks bija turnīra favorīts Dinamo Rīga. Spēle bija grūta, jo vairāk bija jādarbojas aizsardzībā, un vienā no spēles momentiem, pēc skaistas izspēles pretinieki guva vārtus. Spēle tuvojas beigām, esot iedzinējos, nomainījām vārtsargu pret laukuma spēlētāju, un tas deva rezultātu. Pēdējās sekundēs izrāvām neizšķirtu, kad Aleksandrs M. veica sitienu pa augstu trajektoriju, vārtsargam neizdevās nofiksēt raidīto bumbu un Krists Laucis to „iebakstīja” vārtos. Neizšķirts 1-1 pret Dinamo Rīga.

Pēdējā spēlē pret Jaunpili darbojāmies nepārāk izteiksmīgi, jo nenovērtējām pretinieku. Pirms spēles visi domāja, ka mēs jau esam uzvarējuši, jo Jaunpils bija zaudējuši visas savas iepriekšējās spēles. Spēles vidū trenerim nācās futbolistiem pateikt stingrus vārdus un beigās samocīta uzvara 3-0.

Kopvērtējumā izcīnīta bronza, par vienu punktu atpalikām no otrās vietas un 3 punktus no pirmās vietas - RFK (Rīga). Turnīrs kopumā parādīja to, ka esam progresējuši. Paldies mazajiem futbolistiem un visiem atbalstītājiem!

Komandas treneris: Armands Pētersons